NOWE POSTY | NOWE TEMATY | POPULARNE | STAT | RSS | KONTAKT | REJESTRACJA | Login: Hasło: rss dla

HOME » WASZ KAWAŁEK PODŁOGI » BLOG CHOREJ NA PARKINSONA DLA CHORYCH NA PARKINSONA

Przejdz do dołu stronyStrona: 1 / 1    strony: [1]

Blog chorej na Parkinsona dla chorych na Parkinsona

  
Odmieniona
16.06.2013 17:08:18
Grupa: Użytkownik

Posty: 3 #1494242
Od: 2013-6-16
Dzień dobry Wszystkim!Debiutuję, więc trochę się kofunduję...Debiutantką jestem na tym Forum, lecz niestety nie w chorobie, którą lekarze określili "parkinsonizmem atypowym". Próbując dociec, co to znaczy (bo objawy mam raczej standardowe: drżenie, spowolnienie, okrutna sztywność mięśni, coraz większe kłopoty z poruszaniem się)dowiedziałam się mniej więcej tyle, że moje pożycie z Panem Parkinsonem jest po prostu bardziej niż zazwyczaj urozmaicone oczkoChoćby przez chorobę niespokojnych nóg, w której fajna jest tylko nazwa, bo imperatyw ciągłego chodzenia bywa - eufemistycznie rzecz nazywając - uciążliwy. Szczególnie nocą. Nie wiem czy pod tę jednostkę chorobową podpadają też okropne i wędrujące (łydka - udo i to z nogi na nogę)skurcze nóg, od których zaczęła się moja znajomość z Panem P., jak nazywam chorobę Parkinsona. Wszystko zaczęło się wiosną 2010 r.(miałam 56 lat)i nim jeszcze trafiłam do szpitala, gdzie ugruntowano się w diagnozie, postanowiłam wyzwać Pana P. na pojedynek. Wzięłam 2 lekcje nordic walking i staram się chodzić 2 razy w tygodniu, również 2 razy w tygodniu pływam, a od wiosny tego roku doszedł jeszcze rower - też dwa razy tygodniowo.I może to wyzwalane w tym sportowaniu się endorfiny powodują, że nie daję się i wypracowałam w sobie dystans do choroby.Tydzień temu założyłam bloga pt. Wapiętnik (od skrzyżowania słów wapno, czyli ja z pamiętnikiem),w którym opisuję te swoje z Panem P.(typowym czy atypowym)zmagania. Zapraszam do lektury, bo śmiech jest zaraźliwy i ma moc terapeutyczną. A tak najpoważniej, to postanowiłam pisać właśnie dla autoterapii, ale też z wiarą, że innym chorym może się to na coś przydać. Ogromnie jestem ciekawa, co Wy na to? Adres bloga: www.wapietnik.blogspot.com
  
Electra26.04.2019 15:38:35
poziom 5

oczka
  
niezdecydowana
15.07.2013 10:52:38
poziom 1

Grupa: Użytkownik

Posty: 26 #1538133
Od: 2013-7-15
Trzymam kciuki za Ciebie i Twoje zdrowie, ale też podziwiam i popieram inicjatywę prowadzenia takiego bloga. Żyjemy w takich pięknych czasach, kiedy chorzy mogą się jednoczyć, nawzajem wspierać i wymieniać doświadczeniami.
  
Odmieniona
17.07.2013 17:50:27
Grupa: Użytkownik

Posty: 3 #1540851
Od: 2013-6-16
    niezdecydowana pisze:

    Trzymam kciuki za Ciebie i Twoje zdrowie, ale też podziwiam i popieram inicjatywę prowadzenia takiego bloga. Żyjemy w takich pięknych czasach, kiedy chorzy mogą się jednoczyć, nawzajem wspierać i wymieniać doświadczeniami.
Ogromne dzięki, Niezdecydowana, za ten wpis, bo bardzo mi zależy na tym, żeby blog, w którym znajoma psycholożka dostrzega moc terapeutyczną, dotarł do jak największej liczby Internautów, szczególnie tych chorych. Może będzie dla nich pokrzepieniem, tak jak jest dla mnie? Dziękuję też za wsparcie "kciukowe", to zawsze się przyda! Odmieniona
  
Kingulaaa1
11.04.2015 17:54:33
Grupa: Użytkownik

Posty: 5 #2088486
Od: 2015-4-11
Witam ! Chciałabym Państwa serdecznie prosić o pomoc w wypełnieniu ankiety, która zostanie wykorzystana w pracy licencjackiej pod tytułem „Wpływ rehabilitacji na chorobę Parkinsona”. Ankieta składa się z 27 pytań i jest anonimowa. Z góry wszystkim Państwu bardzo dziękuję!


http://www.ankietka.pl/ankieta/183218/wplyw-rehabilitacji-na-chorobe-parkinsona.html

Przejdz do góry stronyStrona: 1 / 1    strony: [1]

  << Pierwsza      < Poprzednia      Następna >     Ostatnia >>  

HOME » WASZ KAWAŁEK PODŁOGI » BLOG CHOREJ NA PARKINSONA DLA CHORYCH NA PARKINSONA

Aby pisac na forum musisz sie zalogować !!!

randki | własny sklep internetowy | promocje | CyberCiekawostki | darmowe forum | sklepy
opinie, testy, oceny | katalog stron | toplsta

Marzycielska Poczta. darmowy hosting obrazków darmowy hosting obrazków