NOWE POSTY | NOWE TEMATY | POPULARNE | STAT | RSS | KONTAKT | REJESTRACJA | Login: Hasło: rss dla

HOME » WASZ KAWAŁEK PODŁOGI » FORMA PRAWNA FIRMY, A KSIĘGOWOŚĆ

Przejdz do dołu stronyStrona: 1 / 1    strony: [1]

forma prawna firmy, a księgowość

  
Pipi
06.05.2017 13:46:42
Grupa: Użytkownik

Posty: 25 #2424189
Od: 2013-12-10
Jest kilka powodów otwierania firmy na zasadach prawa handlowego. Chęć pozyskania środków od akcjonariuszy, przejrzyste i zbywalne prawa własności, ucieczka przed wierzytelnościami. Ostatnio mieliśmy świetny przykład gdy osoba unikająca płacenia alimentów była przekonana, że założenie działalności w formie spółki z ograniczoną odpowiedzialnością uchroni go przed koniecznością regulowania należności. Nic bardziej błędnego. Przede wszystkim prowadzenie firmy w formie spółki prawa handlowego wymusza pełna dużo droższą w kosztach księgowość https://www.mbank.pl/informacje-dla-klienta/firmy/post,7233,jak-zalozyc-dzialalnosc-gospodarcza-%E2%80%93-forma-prawna-a-ksiegowosc.html . Założona spółka nie jest już naszą własnością, a my jesteśmy jedynie jej pracownikami z wyznaczona pensją. Pensja ta nie może odbiegać od wyników finansowych osiąganych przez spółkę w przeciwnym razie organ kontrolujący może nam zarzucić ze działaliśmy na jej szkodę co jest karalne. W efekcie źle gospodarując w firmie którą założyliśmy możemy zostać za to ukarani. Powód - "działaliśmy na jej szkodę".
  
Electra20.05.2019 12:28:01
poziom 5

oczka
  
atena
09.05.2017 12:36:38
Grupa: Użytkownik

Posty: 6 #2425042
Od: 2017-1-15
To smutna praktyka. Szukać jakiś form opodatkowania by nie płacić alimentów. Ręce opadają. No ale ciągle brak wzorców moralnych, co ludzie tłumaczą sobie "róbta co chceta".
Jeżeli chodzi o księgowość to w banku ING, gdzie mam konto firmowe też mają usługę księgowości https://www.ingksiegowosc.pl/o-usludze . Trochę skomplikowany jest system płatności za usługę bo są pakiety w ramach których płaci się za poszczególne czynności. Praktycznie należałby wcześniej przewidzieć ile wystawimy faktur, czy ilu zatrudnimy pracowników. Z pewnością taka usługa to jest wygoda. Mnie najbardziej zainteresowało doradztwo personalne i usługa kadrowa. To rozliczanie ZUS-u przy chorobach p0racowników jest dość pracochłonne. Lepiej jak to zrobi ktoś z zewnątrz i rozliczy z ZUS-em. Potem pracownik będzie mieć ewentualne pretensje do nich.
  
sarna
15.11.2017 10:55:53
Grupa: Użytkownik

Posty: 16 #2486565
Od: 2014-9-15
O wyborze formy opodatkowania i różnych rodzajach własności firm możecie poczytać na blogu o działalności gospodarczej - Zasady ogólne - http://www.zasadyogolne.info/ . Wybór organu założycielskiego firmy to wybór w jakim stopniu właściciel firmy zamierza odpowiadać za działalność firmy. Może odpowiadać całym swoim majątkiem jak to jest w przypadku osoby fizycznej prowadzącej działalność gospodarczą lub w określonym stopniu jak to jest w przypadku spółek prawa handlowego. Oczywiście spółki są rozliczane przy pomocy pełnej księgowości, jednak osoby fizyczne również. Na przykład po przekroczeniu określonego obrotu.

Przejdz do góry stronyStrona: 1 / 1    strony: [1]

  << Pierwsza      < Poprzednia      Następna >     Ostatnia >>  

HOME » WASZ KAWAŁEK PODŁOGI » FORMA PRAWNA FIRMY, A KSIĘGOWOŚĆ

Aby pisac na forum musisz sie zalogować !!!

randki | własny sklep internetowy | promocje | CyberCiekawostki | darmowe forum | sklepy
opinie, testy, oceny | katalog stron | toplsta

Marzycielska Poczta. darmowy hosting obrazków darmowy hosting obrazków